milujeme léto
neděle 13. června 2021 12:54
MENU moje obľúbené
Sdílejte na sociálních sítích
nebo si zkopírujte odkaz
pro tuto stránku:

Turecko Side Serra Park hotel ****+

Hotelové video

Zaujalo Vás video hotelu? Podívejte se na prezentace
ďalších našich hotelů na našem youtube videokanálu.

Termíny a ceny podle dopravy


Probíhá načítání…
DIEŤA ZDARMA 2021
VYBRANÉ HOTELY LETECKY 2021
VYBRANÉ HOTELY 2021 +5%
BESTSELLER
PROMO FirstMinuty Ostaní produkty
Top First minute
Top First minute zľava až 45%
Top First minute + 2 deti zdarma
All inclusive služby
Výhodná poloha
Rodinná dovolená
Hotelové animace
Aktivní dovolená
Nádherná a rozľahlá pláž
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

Side - dovolená léto 2021

Asi 50 km východně od města Antalya se rozkládá malebné romantické městečko Side, které bylo kdysi pirátskou osadou. Toto turecké prázdninové středisko mělo kdysi název Pamphili, tj. granátové jablko. Je to starověké město situované na úzkém poloostrově s ruinami antických chrámů. Jeho novou část tvoří moderní hotelové komplexy začleněné do okolní krajiny. Zdejší pláže patří k nejlepším a nejkrásnějším písečným plážím na celé Turecké riviéře. Zvláště rodiny s dětmi, či méně zdatní plavci ocení pozvolný vstup do moře. V bezprostřední blízkosti města se táhnou pomerančovníkové, citrusové háje a bavlníkové plantáže. Side se stalo vyhledávaným díky svým jedinečným historickým památkám, rozlehlým písečným plážím, nádherným a luxusním hotelovým komplexům, stylovým restauracím, butikům a obchůdky s různým orientálním zbožím a suvenýry.

Turecko

Turecké pobřeží Středozemního moře je synonymem průzračné tyrkysové vody, hřejivých slunečních paprsků, blankytně modré oblohy, členitých zálivů, majestátních a pyšných pohoří a zároveň vyniká bohatstvím starověkých památek. Oblast, kterou původně obsadili Řekové a později ovládali Římané, je poseta zachovalými antickými památkami. Středomořskému pobřeží Turecka, oddělenému od suché Anatolské plošiny horským pásmem Taurus, dominují strmé útesy a mysy, střídající se s úrodnými územími.

Do této nádherné země, v níž se spojuje evropská kultura s vůní Orientu, každoročně směřuje stále větší počet turistů ze všech koutů světa. Svými nádhernými, převážně písečnými plážemi podél více než 8 000 km dlouhého pobřeží, obklopeného citrusovými, banánovými, bavlníkovými, jakož i avokádovými plantážemi, ke kterým romanticky ladí tyrkysově zbarvené, po okrajích průzračné moře, poskytuje skvělé podmínky pro bezstarostné koupání, opalování a vodní sporty - tedy přesně to, co většina z vás od letní dovolené čeká. Fascinující hotelové komplexy s kvalitními all inclusive službami, končící téměř až na břehu křišťálově čistého moře, na vás čekají v 5 známých tureckých letoviscích: Kemer, Antalya - Lara, Belek, Side a Alanya. Pro ty, kteří chtějí podniknout cestu za poznáním a zajímají se o kulturu, nabízíme mimořádně oblíbené fakultativní výlety s pestrým programem. Čeká na vás bájná Trója, historický Efez, Pergamon, Kappadokia, Pamukkale a mnohé další, které si zachovaly své kouzlo staré tisíc let. Turci, velmi pohostinný a otevřený národ, turisty ve své zemi vidí s radostí a srdečně je vítají.


Oficiální název:
Turecko

Hlavní město:
Ankara

Počet obyvatel:
75.000.000

Rozloha:
779.452 km2 •

Měna:
turecká lira

Istanbul - 1 denní letecký výlet Turecko
Brána Orientu nebo Město mešit. I tak se nazývá Istanbul, který leží přesně na hranici Evropy a Asie, rozkládající se na obou stranách Bosporského zálivu a je tvořen pestrou směsí osmanského a byzantského umění. V minulosti nazýván Konstantinopol, Cařihrad zda Byzantion je obrovskou aglomerací a má 10 milionů obyvatel, neoficiálně zde však žije údajně až 18 milionů lidí. Jedinečnou atmosféru města vytvářejí stovky mešit, úzké uličky bazarů, hustá doprava, čističi bot, vůně koření, kebabu či vodních dýmek. Během tohoto výletu se s námi podíváte na jednu z nejnavštěvovanějších památek Turecka - sultánský palác Topkapi, který prezentuje přepychový život tureckých sultánů. Určitě neméně významné budou i památky jako Modrá mešita, náměstí Hippodrome, egyptský bazar nebo plavba lodí po Bosporu.

(orientační cena: 160 EUR / v ceně je zahrnuto: transfer, letenka, průvodce, vstupy do paláce Topkapi, Modré mešity, egyptského bazaru)
Pamukkale Turecko
Pamukkale, jedno z nejzajímavějších míst na světě, považován i za "osmý div světa", znamená v překladu "Bavlněná hora". Je jedním z nejzajímavějších míst na světě, a to nejen díky vápencovým útvarům, ale i mnohým pamětihodnostem. Tisíciletí vznikající vápencové terasy jsou ve světě ojedinělými a patří do přírodního bohatství a dědictví lidstva. Horká, 35 - 38 stupňová termální voda, kterou domácí již v dávnověku používali k léčení různých nemocí, vyvěrá z hloubky 2 000 m.

Během jednodenního výletu navštívíte i starobylý Hierapolis, antické město tyčící se nad termálními lázněmi Pamukkale, vedené v seznamu UNESCO. Už v antických dobách se toto město proslavilo svými impozantními bílými terasami, vytvořenými z minerálů odpařených vod horkých pramenů. Během tohoto výletu budete mít možnost vidět i historický amfiteátr, projít se po vápencových terasách, či jen tak relaxovat a vychutnávat si krásu "Bavlněné hory". Během výletu budete mít k dispozici i oběd, který je zahrnut v ceně.

(orientační cena: 65 EUR / dítě ve věku 6 - 12 let 40 EUR)
Side City & Shopping Side
Na jižním pobřeží Turecka se rozkládá malebné a turisty velmi vyhledávané městečko Side, v překladu "granátové jablko", které se zde v hojném počtu pěstuje. Atmosféru malebného městečka si vychutnáte při romantických procházkách křivolakými uličkami starého města s ruinami byzantských kostelů, římských lázní a Apollónova chrámu. Pravou atmosféru s nádechem orientu zažijete při nakupování, kde vám obchodníci budou nabízet ručně tkané koberce, zlaté šperky, kožené zboží, voňavé koření a místní speciality.
Výbornou tureckou kávu doporučujeme ochutnat v některé z kaváren přímo v náručí jachetního přístavu.
Termessos Turecko
Monumentální kamenné město Termessos, ukryté vysoko v horách, je unikátní antickou památkou. Jde o rozvaliny starobylého kamenného města, které bylo ve starověku obchodním centrem kraje. Ruiny města leží zhruba 1000 metrů nad mořem a vystupuje se k nim po kopci lemovaném hustým lesním porostem. Díky své strategické poloze je Termessos jedním z mála míst, které nebyly dobyto ani Alexandrem Velikým. Je považován za jedno z nejzachovalejších antických měst vůbec. Obdivovat zde můžete mnoho impozantních staveb, ale vše zastíní přímo pohádkový amfiteátr, ve kterém mohlo sedět více než 5000 diváků. Po návštěvě tohoto místa si půjdete podívat i nedaleký vodopád Düden a centrum Antalye.

(orientační cena: 50 EUR / dítě ve věku 6 - 12 let 25 EUR)
Turecká koupel - Hamam Turecko, Kemer, Belek
Návštěva tureckých lázní - hamamu - by měla být přirozenou součástí každé dovolené v Turecku. Turecké lázně se téměř neliší od lázní římských, z nichž se vyvinuly (chybí pouze bazén se studenou vodou). Kompletní procedura zahrnuje odpočinek v horké místnosti plné páry (hararete), přerušovaný rázným mydlením a masáží. Kromě základní procedury si každý může vybrat řadu dalších procedur až po luxusní kompletní očistu celého těla a masáž - ceník a popis možností je návštěvníkům k dispozici, stačí si vybrat podle vlastních představ.

(orientační cena: 25 EUR / dítě ve věku 6 - 12 let 15 EUR)
Zelený kaňon Side, Alanya, Antalya
Okolím městečka Manavgat (40 km od Alanye) protéká řeka, která přitahuje pozornost návštěvníků z celé oblasti. Turisté označili tuto řeku s průzračnou tyrkysovou vodou příznačným názvem "Turecká Plitvická jezera". Plaví se po přehradě, jejich zákoutích a kaňonech. Pohled z paluby lodi na okolní scenérii, která je přírodní rezervací, vám zpříjemní odpočinkový den na vodě. Cena výletu je včetně oběda a koupání v jezeře.

(orientační cena: 35 - 45 EUR / dítě ve věku 6 - 12 let 25 EUR)

Popis hotelu

Poloha

hotel se nachází v klidné části vyhledávaného a známého střediska Side • 400 m od krásné široké hotelové pláže • cca 7 km od historického městečka Side, které je snadno dostupné místní kyvadlovou dopravou, tzv. dolmuší • historií dýchající městečko Side je známé pro svůj přístav a zachovalé památky, v neposlední řadě poskytuje nesčetné nákupní a zábavní možnosti • dalším významným a oblíbeným městem této oblasti je bezpochyby Manavgat - je vzdálen jen cca 5 km od hotelu • nákupní možnosti jsou i přímo v blízkosti hotelu • hotel se nachází jen 65 km od mezinárodního letiště v AntalyiUbytování

vkusně, příjemné a pohodlně zařízené standardní 2-lůžkové pokoje s možností jedné přistýlky • dostupnost ubytování v rodinných pokojích sestávajících ze dvou oddělených místností a jedné koupelny - pro 4 dospělé osoby a jedno dítě (na vyžádání) • SAT LCD TV • klimatizace • telefon • minibar (naplněn v den příjezdu vodou) • trezor ( za poplatek) • vlastní hygienické příslušenství (koupelna se sprchou, resp. vanou a WC, fénem na vlasy) • balkon, resp. terasa s posezenímVybavení

moderní vstupní hala s recepcí a posezením • lobby bar • hlavní hotelová restaurace s venkovní terasou • plážový bar (pivo a nealkoholické nápoje) • bar u bazénu (místní alkoholické a nealkoholické nápoje) • venkovní bazén s oddělenou částí pro děti • oddělený bazén s tobogány • dětské hřiště se skluzavkou a prolézačkami • herna pro teenagery • menší nákupní pasáž s obchůdky • turecké lázně • sauna • spa centrum a masáže (za poplatek) • dětský miniklub (pro děti od 4 do 12 let) • prádelna (za poplatek) • možnost objednat si hotelového fotografa • možnost wifi připojení na recepci a v lobby baru (zdarma)Stravování

formou all inclusive

all inclusive snídaně, pozdní snídaně, obědy a večeře formou švédských stolů včetně nápojů • vybrané alkoholické a nealkoholické nápoje místní výroby během celého dne • odpolední snacky a občerstvení podávané v hotelu i na pláži • káva, čaj, koláčky ve vyhrazených hodinách • zmrzlina podávaná ve vyhrazených hodinách v baru u bazénu • plážový bar (nealkoholické nápoje a pivo) • noční polévka • miniklub • minibar (naplněn vodou při příjezdu do hotelu) • slunečníky, lehátka, matrace a plážové osušky u bazénu i na pláži • hotelové animace a večerní show • wifi internetové připojení v lobby a na recepciPláže

dlouhá písečná pláž s příměsí drobných kamínků při vstupu do moře (hotelový svoz na pláž zdarma) • slunečníky, lehátka a matrace (zdarma) • plážové osušky (výměna za poplatek) • plážový bar (snacky, pivo a nealkoholické nápoje) • široká nabídka vodních sportů na pláži (za poplatek)Sport a zábava

plážový volejbal • dětské hřiště • vodní pólo • gymnastika • minigolf • aerobik • šipky • boccia • hotelové animace • večerní show v kompetenci hotelu • živá hudba • vodní sporty na pláži (za poplatek) • nespočet možností výletů, poznávání krajiny a okolí • pro milovníky přírodních scenérií nabízí řeka Manavgat zajímavé divadlo v podobě vodopádů, kaňonů a zeleně • pro romantiky je tu možnost plavby tematickou loďí po řece protékající stejnojmenným městem a ústící až do moře • pro historiíchtivé doporučujeme návštěvu starobylého Side - uvidíte pozůstatky antických staveb divadla, velké baziliky nebo chrámy zasvěcené Apollonovi a bohyni Athéně • nákupní možnostiWebstránka

www.serraparkotel.comStrana v katalogu

122Oficiálni hodnocení

****All inclusive služby
Výhodná poloha
Rodinná dovolená
Aktivní dovolená
Buďte informováni - přihlaste se
k odběru novinek nebo dejte "like" naší Facebookové stránce a neunikne Vám žádná sleva

Odběr novinek