milujeme léto
MENU moje obľúbené
Sdílejte na sociálních sítích
nebo si zkopírujte odkaz
pro tuto stránku:

Maroko Larache Lixus Beach Resort hotel ****+

Hotelové video

Zaujalo Vás video hotelu? Podívejte se na prezentace
ďalších našich hotelů na našem youtube videokanálu.

Termíny a ceny podle dopravy


Probíhá načítání…
DIEŤA ZDARMA 2020
VYBRANÉ HOTELY 2020
Top First minute
Top First minute zľava až 40%
Top First minute + 2 deti zdarma
Top First Minute
Top First Minute 25%
Top First Minute sleva + 2 děti zdarma
Náš TIP
All inclusive služby
Oblíbený hotel
Klubová dovolená
Slnečníky a ležadlá zdarma
SUN & FUN KLUB
Nádherná pláž
Novinka v nabidce
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

Larache - dovolená léto 2020

Podobně jako ostatní města nacházející se podél pobřeží, i Larache je klidné, malebné přímořské místo ožívající obvykle s příchodem letních měsíců, kdy na jeho pláže zavítají turisté. V 15. století ho Portugalci nazývali největším berberským přístavem, přítomnost Španělů dodnes dokumentují bílé domky se vstupními dveřmi namalovanými modrou barvou, kostel, tržiště, hotely i bary. Místní obyvatelé si každý podvečer neodpustí „paseo“, procházku do centra města, kdy zaplní místní restaurace a bary, popíjejí kávu nebo hrají karty. I když je staré město typicky arabské, architektura španělské éry je citelná zejména v Novém městě, v okolí náměstí Place de la Libération. Nacházejí se zde ruiny pevnosti ze 16. století postavené Portugalci a také španělské opevnění postavené za vlády Filipa III. Starý španělský hřbitov je místem odpočinku francouzského básníka Jeana Genete, který Larache miloval. Na konci města, severně od řeky Loukos, se nacházejí antické ruiny, legendární zahrady Hesperidek, bohyň západu. Pod městem je menší písečná pláž, ale tu nejkrásnější najdete o 7 km dále, v Port Lixus, který je vybudován jako prázdninový resort s golfovým hřištěm, přístavem pro jachty a kvalitními hotely.

Maroko

Krajinu jako z pohádek Tisíce a jedné noci, překypující životem a plnou přírodních kontrastů, orientálních chutí a vůní, si doslova zamilujete. Destinaci Maroko vám v sezóně 2020 představujeme jako naši horkou novinku. Zveme vás na návštěvu této exotické země, která ve vás zanechá ty nejkrásnější dojmy, a kde prožijete skvělou letní dovolenou. Na milovníky poznávání a historie čekají královská města Fez, Meknes a Marrákeš, hlavní město Rabat či filmová, Oscarem ověnčená Casablanca.
Maroko je jedinečná krajina na pobřeží severní Afriky, kterou od Evropy odděluje jen úzký Gibraltarský průliv, a kde se setkáva Atlantický oceán se Středozemním mořem. Většina území je hornatá a táhne se jím pohoří Atlasu s nejvyšším vrchem Džabal Tukbal vysokým 4165 m.n.m. Sněhové homole vrchů kontrastují s pískovými dunami saharské pouště rozprostírající se na jihovýchodě země. Maroko patří mezi nejkrásnější africké státy, kde se harmonicky doplňuje arabsko-islamská kultura s berberskými tradicemi. Víra, rodina a čest jsou opěrnými pilíři společnosti, které přetrvaly dodnes, avšak v této nejliberálnější a zároveň jedné z nejbezpečnějších arabských zemí jsou pozoruhodně vyvážené s neustálou modernizací společnosti. Maroko, to jsou i pestré barvy a chutě místní kuchyně spojující berberské, arabské, maurské a středomořské kulinářské prvky do přípravy vynijajících specialit, v nichž převládá hodně zeleniny a koření. Ochutnejte tajine (tadžín), starobylé jídlo severoafrického kmene Berberů nazvané podle nádoby, v níž se dusí ve vlastní šťávě. Může mít mnoho podob, nejpopulárnějším je tadžín s kuřecím nebo jehněčím masem na zelenině. Tradičním nápojem je zelený čaj s lístky máty, jehož vůně vás bude provázet na každém kroku.


Oficiální název:
Maroko

Hlavní město:
Rabat

Počet obyvatel:
36 353 000

Rozloha:
446.550 km2

Měna:
marocký dirham

Assilah a Souk El Had Maroko
Poldenný výlet - cca 40 € (strava nie je zahrnutá v cene)

Výlet sa začne prehliadkou typického miestneho trhu - Souk, ktorý je otvorený každú nedeľu. Je to najlepšia príležitosť zažiť farebnú zmes originálnych produktov a odhaliť mágiu obchodovania.
Exkurzia pokračuje návštevou Assilah – starovekého mesta Feničanov, ktoré je dnes rybárskym mestom. Je obklopené hrubými hradbami s cimburím, spevnenými vežami a bastiónmi v andalúzskom štýle. Malebné uličky mesta sú zároveň prehliadkou umeleckých diel na stenách budov, ktoré tu každoročne vznikajú počas medzinárodného umeleckého festivalu.
FAK: MAR Rabat a Casablanca Maroko
Celodenný výlet - cca 85 € (obed v cene)

Návšteva hlavného mesta Maroka - Rabat, v ústí rieky Bouregreg, je symbolom trvácnosti kráľovstva. Je sídlom kráľovského paláca, vlády, parlamentu, ambasád a konzulátov. Je skutočným administratívnym centrom krajiny. Počas prehliadky uvidíte nostalgický Chellah – stredoveké opevnené pohrebisko vládnucej dynastie Merinidovcov. Významou pamiatkou je aj nedokončená mešita Hassana II. z konca 12. storočia. Je aj aj miestom monumentálneho Mauzólea Mohameda V, panovníka, ktorý v roku 1956 úspešne vybojoval nezávislosť Maroka od Francúzska a Španielska.
Nasleduje obed v miestnej reštaurácii.
Exkurzia pokračuje návštevou Casablanky – obchodného centra Maroka, kde zmes modernizmu a tradície vytvára pre návštevníka šokujúci kontrast. Najväčšia metropola Maghrebu je charakteristická elegantnými budovami, širokými bulvármi a typickou architektúrou, v ktorej sa snúbi moderný a tradičný maorský štýl. Mešita Hassana II., najväčšia mešita v Maroku a druhá najväčšia v Afrike, sa týči nad oceánom ako nebeská loď. Je to veľkolepý monument, ktorý odráža umenie remeselníkov, architektov a sochárov a všetkých, ktorý sa podieľali na jej stavbe. Návšteva mešity zvonka, vstup do mešity fakultatívne (vstupné cca 12€)
FAK: MAR TANGIER Maroko
Celodenný výlet - cca 55 € (obed v cene)

Výlet do mesta Tangier a jeho okolia spojený s návštevou mysu Spartel na severo-západnom pobreží Afriky a Herkulových jaskýň, spojených s legendou, podľa ktorej Herkules oddelil Africku od Európy.
Tanger sa nachádza na pobreží Gibraltárskeho prielivu a ponúka fascinujúcu zmes Afriky, Európy a Orientu. Počas návštevy mesta uvidíte Kasbah – stredovekú pevnosť v takmer neporušenom stave, starú Medinu s obchodíkmi remeselníkov a s krásnym výhľadom na prístav a more. Prejdete sa romantickým námestím Grand Socco, či parkom Mendoubia. Po prehliadke mesta si vychutnáte obed v typickej lokálnej reštaurácii a voľný čas si užijete na miestnej pláži
FAK: MAR TETOUAN Maroko
Celodenný výlet - cca 60 € (obed v cene)

Tetouan – mesto 60 km od Tangieru v úrodnom údolí na úpätí pohoria Rif, obklopené krásnymi olivovými hájmi, je umelecko-remeselným centrom Severného Maroka. Návštevníkov okúzľuje spletitými uličkami v maurskom a andalúzskom štýle, pokojom a výnimočnou atmosférou mediny. Bývalá židovská štvrť – Mellah a početné remeselné školy sú dôkazom bohatej minulosti mesta. Po prehliadke mesta vás čaká obed v miestnej reštaurácii a voľný čas na pláži.
Chaouen Maroko
Celodenný výlet - cca 65 € (obed v cene)

Chaouen alebo Chefchaouen (v berberskom jazyku) je jedno z najkrajších miest v srdci pohoria Rif vo výške 610 m nad morom. Tento horský masív je zároveň poslednou prírodnou hradbou pred Stredozemným morom a Pyrenejským polostrovom. Chaouen je známy svojimi malebnými tienistými uličkami mediny lemovanými bielymi domami s maľovanými modrými dverami a umelecky zdobenými oknami. Mesto vzniklo v 15. storočí a počas rokov od 1920 do 1956 bolo začlenené do španielskeho protektorátu. Atmosféru miestneho trhu dokresľujú miestni obyvatelia v tradičnom berberskom odeve. Návštevníkom ponúka arabsko-andalúzsku tradíciu zachovanú v miestnom umení a tradíciách. Neďaleký prameň Ras El Ma zabezpečuje dostatok vody počas celého roka.
Meknes a Fez Maroko
2-dňový výlet (1 prenocovanie) – cca 120 € (zahrnuté v cene sú 2 obedy)

Dvojdňový výlet za poznaním dvoch zo štyroch dávnych kráľovských miest – Meknesu a Fezu. Počas prvého dňa, cestou do Meknesu navštívite archeologické nálezisko Volubilis. Po obede v miestnej reštaurácii výlet pokračuje do mesta eknes. Mesto vzniklo v 11. storočí, ale až na konci 17. storočia sa stalo hlavným mestom kráľovstva za vlády sultána Mulaya Ismaila pod názvom Ismailia. Veľkolepé budovy v španielsko-maorskom štýle z tohto obdobia sa zachovali dodnes. Obdivovať môžete bohato zdobenú vstupnú bránu do mesta – Bab Mansour, kráľovské stajne, židovskú štvrť a mestské opevnenie, ktoré je takmer neporušené a tvorí najdlší komplex hradieb v Maroku (40 km). Exkurzia pokračuje do Fezu, kde vás čaká ubytovanie v hoteli a večera. Fez bol založený v roku 790 Mulayom Idrisom a stal sa náboženským, intelektuálnym a umeleckým centrom Maroka a takisto kráľovským mestom. Mesto má stredovekú medinu takmer nedotknutú modernou dobou, ktorá ukrýva skutočné architektonické aj kultúrne klenoty. Navštívite Madrasu (náboženskú školu) Al-Attarine alebo Madrasu Bou Inania, fontánu Nejjarine, zvonka uvidíte mauzóleum Mulaya Idrisa a mešitu a univerzitu Karaouine. Tradičný obed v jednej z typických reštaurácii v starej medine.
Po obede odchod z Fezu a návšteva významného prístavného mesta Larache.

Popis hotelu

Poloha

u nádherné dlouhé a široké písečné pláže • 12 km od městečka Larache • hodina jízdy od mezinárodního letiště ve městě Tangier • v sousedství 18-jamkového golfového hřištěUbytování

prostorné a v moderním stylu zařízené 2-lůžkové pokoje s možností 1-2 přistýlek (rozkládací lůžko pro 1-2 osoby) • pokoje až pro 5 osob (na vyžádání) • klimatizace • koupelna s příslušenstvím • fén na vlasy • LCD TV • trezor (za poplatek) • lednička • balkon, resp. terasa • při pokojích s balkonem možnost výhledu na moře (za příplatek)Vybavení

uprostřed upravené zeleně a vysokých palem, situovaný hotel nabízející výhled na sousední golfové hřiště nebo širé moře • moderní prostorná vstupní hala s recepcí • výtah • hlavní restaurace Tinjis • Alcazar bar (nápoje jsou po 23.00 hod zpoplatněny) • pool bar • Chirinquito bar na pláži • prostorný bazén • dětský bazén • terasa na slunění • spa centrum, Hamman, sauna, masáže (vše za poplatek) • vnitřní bazén (za poplatek) • business centrum • půjčovna kol • pestré hotelové animační programy pro děti i dospělé • dětské hřiště a miniklub • obchůdek se suvenýry • lehátka a slunečníky na pláži i u bazénu zdarma • wifi v prostorách lobby zdarmaStravování

formou all inclusive

all inclusive snídaně, obědy a večeře formou švédských stolů včetně nápojů (voda, soft nápoje, víno a pivo podávané během obědů a večeří) • pozdní snídaně • nealko a místní alkoholické nápoje jako víno, pivo, whisky, vodka, aperitivy, likéry, vybrané koktejly podávané v hotelovém režimu • lehké snacky, káva, čaj o páté • soft drinky podávané v Chirinquito baru na pláži • slunečníky a lehátka u bazénu a na pláži • klubová dovolená • 1x za pobyt výlet do Larache • možnost Golden all inclusive (za příplatek) - 1x za pobyt masáž, 1x vstup do hammamu a alkoholické nápoje v baru na pláži v hotelovém režimuPláže

areál se rozprostírá přímo nad širokou písečnou pláží • pláž je přístupná po schodech vedoucích přímo z areálu, ale také i krátkou procházkou kolem hotelu • lehátka a slunečníky na pláži zdarma (osušky za depozit)Sport a zábava

fitness (za poplatek) • plážový volejbal • badminton • petang • spa centrum (za poplatek) • hřiště pro míčové hry • tenisový kurt • šipky • kulečník (za poplatek) • amfiteátr • 18-jamkové golfové hřiště (za poplatek ) • nemotorové vodní sporty na pláži (za poplatek)

SUN & FUN klub připravili jsme pro vás zábavné a sportovní aktivity za asistence slovensky mluvících animátorůWebstránka

www.lixusbeachresort.comStrana v katalogu

140Oficiálni hodnocení

****Top First Minute
Top First Minute sleva + 2 děti zdarma
Náš TIP
All inclusive služby
Oblíbený hotel
Slnečníky a ležadlá zdarma
Buďte informováni - přihlaste se
k odběru novinek nebo dejte "like" naší Facebookové stránce a neunikne Vám žádná sleva

Odběr novinek