milujeme léto
neděle 21. července 2024 07:03
MENU moje obľúbené
Sdílejte na sociálních sítích
nebo si zkopírujte odkaz
pro tuto stránku:

Chorvatsko Dalmácie Vodice Punta hotel ****

Hotelové video

Zaujalo Vás video hotelu? Podívejte se na prezentace
ďalších našich hotelů na našem youtube videokanálu.

Termíny a ceny podle dopravy


Probíhá načítání…
PROMO FirstMinuty Ostaní produkty
CZ FEB ZĽAVA 20% CRO
2 deti zdarma
DIEŤA ZDARMA VEK
Top First minute
Top First minute + 2 deti zdarma
Rodinná dovolená
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

Dalmácie - dovolená léto 2024

K četným "nej" Chorvatska razhodně patří Dalmácie - nejrozlehlejší a nejvíce navštěvovaný turistický region s největším počtem ostrovů, ostrůvků a útesů, kde majáky udávají směr lodím a plachetnicím, brázdícím vody Jadranu. Své jméno má odvozeno od kmene Dalmátů, který žil na těchto místech již sto let před Kristem. Města založená Římany, kamenné zdi oddělující políčka, olivové háje, vinohrady a levandulová pole tvoří charakteristický obrázek Dalmácie. V Zadaru, v srdci starého města na Polostrově, na Římském fóru stojící kostel svatého Donata spojuje se s městem od 9. století. Stavbou našeho tisíciletí je novodobý symbyl města Mořské varhany. Vlny, příliv a odliv v nich vytváří jedinečné melodie. Zaposlouchat se do nich je stejně romantické jako přeplavit se na Poloostrov tradiční bárkou s veslařem „barkajolom". Přijít do Biogradu na Moru a nenavštívit zdejší velký zábavný Fun Park by bylo také na škodu, jakož i nejít na výlet lodí do Národního parku Kornati, Parku přírody Telaščica či vadopádům na řece Krka. Všechna tato lákadla jsou na dosah i z rušného letoviska Vodice, chorvatského „Saint Tropez", kde plážový denní a vzrušující noční život splývají v jedno velké prázdninové dobrodružství. Směrem na jih, tam, kde Madona z kopce Gaj chrání městečko Primošten, najdeme opěvované vinohrady zaštítěné UNESCO-em a jejich světoznámé červené víno - Babič. Na seznamu UNESCO památek v Dalmácii má své místo i katedrála svatého Jakuba v Šibeniku a ostrovní městečko Trogir. Díky památkám, jedinečně prezentující práci jejich dávných stavitelů, si to zaslouží. Na nelichotivé pověsti Omiše, městečka na ústí řeky Cetina do moře, mají neoddiskutovatelně zásluhu piráti. Dnes je vzpomínkou na ně už jen výlet „Pirátská plavba". Z letoviska na úpatí pohoří Biokovo, z kouzelné Podgory, nasměřujte své cesty na ostrov Brač a na ostrov Hvar, nejslunečnější místo Chorvatska poseté levandulí. Pomyslné dveře k poznávání pokladů Dalmácie máte tak otevřené.

Chorvatsko

nevelké rozlohou ale velké svojí rozmanitostí je Chorvatsko. Od zelené Istrie po majestátní Biokovo nad Makarskou, od kouzelných Plitvických jezer po malebný Trogir, od istrijského Umagu po nejslunečnější ostrov Hvar. Pláže, městečka, ostrovy, památky UNESCO, národní parky patří k této kouzené zemi stejně jako neodmyslitelně průzračné Jadranské moře. Navštívit, poznat a zamilovat si kteroukoliv z těchto míst bude jen začátkem vašeho příběhu, který si začnete o Chorvatsku psát. „Dobro došli!“ Můžete navštívit všechny kontinenty, okusit rozmanitá jídla, koupat se v mořích i oceánech, ale pokud nepoznáte krásy Chorvatska, bude vám k dokonalému obrazu světa něco chybět: nejčlenitější pobřeží Středomoří ozdobené kamínkovými i písečnými ptážemi, lemováno vonícími borovými lesy, s kulisou skalnatých útesů, tyčící se vysoko k nebi nad vodami smaragdového Jadranského moře. Města, pevnosti, kláštery, kostely, roztrousené na více než tisících ostrovech a po pobřeží, pamatují časy dávných Římanů, Benátské republiky i vládu Rakousko-Uherska. Právě k těm časům se váží počátky cestovního ruchu v Opatiji a Crikvenici, kam se chodila léčit rakousko-uherská šlechta. Chorvatský turismus od té doby ušel dlouhou cestu a neustále pokračuje. Široká nabídka doplňkových služeb od vysokohorské turistiky, adrenalinových sportů na vodě či na souši, přes nejširší síť cyklistických cest ve Středomoří až po prezentaci jedinečnosti v gastronomii, kultuře, historii. Díky pestré paletě možností země zaujímá první příčky ve světových žebříčcích oblíbenosti. Slogan sezóny „Nenaplňujte svůj život dny - naplňte své dny životem!" je proto nejlepší pozvánkou do Chorvatska.


Oficiální název:
Chorvatsko

Hlavní město:
Záhřeb

Počet obyvatel:
4.500.000

Rozloha:
56.542 km2

Měna:
chorvatská kuna

FAK: CRO - PANORAMA Střední Dalmácie
Národní park Kornati Střední Dalmácie
Navštivte s námi tento jedinečný labyrint 140 ostrovů a ostrůvků, který se rozprostírá na ploše 300 km². Ostrovy kdysi zarostlé lesním porostem, které rybáři, piráti a námořníci postupně plenili a pálili až dovedli ostrovy do jejich současné „holé“ podoby. Tento fakt jim vůbec neubírá na kráse, ba právě naopak, přidává jim jakési zvláštní kouzlo. Tváar typického krasového terénu souše zvýrazňují pukliny, jeskyně a skály různých tvarů. Toto panorama skalnatých útvarů, kterých chladná běloba v kontrastu k sýté modré, vytvoří na pozorovatele tajemný dojem.

Na přesný počet ostrovů a ostrůvků jsou rozdílné názory, podle toho, jestli se do počtu započítávají i menší a nejmenší z moře vyčnívající skály. Z ostrovů je největší Kornat / 33 km2/, okolo kterého se soustřeďují všechny ostatní. Souběžně s Kornatim, blíže k pevnině, se rozprostírá Žut, druhý největší ostrov souostroví / 15 km2/. V letní sezóně přicházejí na ostrovy hlavně milovníci přírody. Najdou tu kamenité zátoky, vhodné na koupání, s povolenými nudistickými plážemi. Je možné si pronajmout loď – s posádkou nebo i bez ní. Dodnes čistá voda s mimořádně bohatou mořskou faunou a flórou představuje skutečný ráj pro potápěče.
(Orientační cena 50 EUR)
Národní park Krka Dalmácie
Nachází se ve vnitrozemí za městem Šibenik ve střední Dalmácii. Národní park zahrnuje území okolo koryta v kamenité půdě řeky Krka. Rozloha národního parku je 142 km2. Řeka Krka, rozhodně nejpodivuhodnější ze všech řek v Chorvatsku, protéká ze dvou třetin kaňonem a cestou k moři vytváří množství jezer, vodopádů a kaskád. Svojí délkou 72 km a množstvím vody je řeka Krka krasový fenomén. Za svou krásu vděčí Dinárskemu pohoří. Lidé říkají, že to jsou vlasy Dinár, které sahají až k moři. Není divu, že střední část řeky byla v roce 1985 vyhlášena za národní park. Na úseku dlouhém 50 km je osm velkých vodopádů: Topoljski buk (22m), Bilušica buk (22m), Corica slap alebo Brkljan ( 15m), Manoljovacki slap (60m), Rošnjak alebo Sondovjev (8 m), Miljacke slap (24m), Roški slap (26m) a Skladinski buk (46m). V kaňon řeky roste 200 druhů mediteránských a submediteránských rostlin. Díky početným živočíšným druhům, mezi kterými je taktéž 221 druhů ptáků byla Krka zařazena mezi ornitologicky nejhodnotnější oblasti Evropy. Zvláštní atrakcí je sokolnictvo – starodávný lov sokolů.
(Orientační cena 50 EUR)
Pirátská plavba Vodice
(Nabídka platí pro klienty ubytované v letovisku Vodice) Přijměte pozvání na oblíbený lodní výlet spojen s piknikem a koupáním, něhem kterého se budete plavit podél pobřeží a malebných zátok a můžete si tak vychutnávat chvíle oddychu za příjemného pohupování lodi a nadýchat se slaného mořského vzduchu. Plavba lodí s piráty, kteří Vás zavedou do neznámé zátoky. Nikdy nevíte, kde se přesně plavíte! Piráti Vás pohostí, zahrají, zazpívají a zažijete i malé překvapení.
(Orientační cena 35 EUR)
Plavba ponorkou Vodice
(Nabídka platí pro klienty ubytované v letovisku Vodice) Hotelový komplex Solaris Hotels resort se neustále snaží zlepšovat i svou nabídku fakultativních výletů, které tentokrát obohatí nový a jedinečný výlet ponorkou pro rodiny milující moře a mořský život. Ponorka Solaris Yellow submarine odveze až 4 osoby, které tak budou moci během plavby poznávat podmořský svět. Plavit se budete podél pobřeží a malebných zátok a můžete pozorovat podmořský život.
(Orientační cena 50 EUR)
Solaris Aquapark Vodice
(Nabídka platí pro klienty ubytované v letovisku Vodice) Navštivte s námi jedinečné místo věnované letním radovánkám- jako první na pobřeží Dalmácie nabízí tento unikátní aquapark vzrušující dobrodružství na horké letní dny. Tobogány, skluzavky, vodopády, vodní trysky- to je jen část atrakcí, které dostanou do euforie malé i velké návštevníky. I pro nejmenší je vyhrazená část aquaparku s dětskými skluzavkami a bazény (děti mladší než 6 let musí být pod dozorem dospělé osoby).

Zažijte adrenalin na 6 různých tobogánech nebo se nechte jen tak unášet proudem „lenivé řeky“. Interaktivní hrací areál a bazén s vodními pistolemi okouzlí Vaše ratolesti a vtáhne je do magického světa zábavy, ve kterém se vodním šibalstvím nekladou meze. Vstup je celodenní, takže budete mít dostatok času poznat všechny atrakce, které aquapark nabízí.
Split Dalmácie
... jedno z nejhezčích míst s bohatou historií, impozantní římskou architekturou a nejstarším jádrem města - Diokleciánovým palácem, zapsaným v seznamu Unesco. Palác na ploše 31 000 km2 je vybudovaný z bílého vápence z lomů z ostrova Brač. V jeho chodbách pocítite poslední nádech moci římského impéria. Centrální náměstí carskéhoho paláce -peristil- je i jeviště letního kulturního festivalu. Za chráněnými korintskými sloupy je Diokleciánové muzeum, dnes katedrála sv.Duje, ochránce města. Nejrušnější městská ulička oproti západní „Železné bráně“ vás dovede na Pjacu, populární splitskou tržnici. Split, to je i krásné nábřeží Riva, početné pláže, park Marjan, galerie, muzea, kavárny, bary a restaurace s nabídkou místní gastronomie. Nejen historie mezi hradbami paláce, ale i okolní uličky, vás vtáhnout do atmosféry této 1700 roků staré nádhery...
(Orientační cena 50€)

Popis hotelu

Poloha

v těsné blízkosti centra letoviska Vodice na poloostrově Punta • v objetí zeleně a piniového parku • 100m od moře • u oblázkové pláže s upravenými betonovými deskami na slunění • cca 200m od známé písečné pláže s příměsí kamínků Plava plaža vhodné pro děti či neplavceUbytování

příjemně zařízené, klimatizované 2-lůžkové pokoje s možností 1 přistýlky • LCD TV • trezor • wifi připojení • telefon • koupelna se sprchovým koutem, WC a vysoušečem vlasů • minibar (naplnění za poplatek) • balkon s posezením a orientací na moře • výhled na moře (za poplatek)Vybavení

klimatizovaná vstupní hala s 24-hodinovou recepcí • směnárna • restaurace Pinia s otevřenou terasou • a'la carte restaurace • aperitiv bar s terasou • wifi připojení • venkovní bazén • samostatný dětský bazén • pool bar • lehátka a slunečníky u bazénu • vnitřní bazén • wellness (za poplatek) • prodejna suvenýrů • bankomat • parkoviště (za poplatek) • z důvodu omezeného přístupu není možný příjezd autobusu přímo k hotelu, výstup a nástup je cca 500 m pěšky od hoteluStravování

formou all inclusive

All inclusive light » snídaně, obědy a večeře formou švédských stolů včetně nápojů • v nabídce jídla chorvatské i mezinárodní kuchyně • k snídani je k dispozici voda, džus, soft drinky a teplé nápoje - káva, čaj • k obědu a večeři jsou v nabídce soft drinky, točené pivo, rozlévané bílé a červené víno místních značekPláže

upravené betonové desky, oblázkové pláže cca do 100m od hotelu • oblíbená pláž Plava plaža s pozvolným vstupem do moře cca 200m od hotelu • slunečníky a lehátka na plážích (za poplatek)Sport a zábava

fitness centrum • živá hudba na hotelové terase • show cooking 1x týdně • v blízkosti hotelu k dispozici půjčovna kol (za poplatek) • vodní sporty na pláži (za poplatek) • běžecké cestičky a cyklostezky • potápěčské centrum • dětské hřiště • sportovní hřištěWebstránka

www.hotelivodice.hrOficiálni hodnocení

****Adresa

Grgura Ninskog 1, HR-22211 Vodice GPS: N 43°78‘27.0“ - E 15°74‘02.2“2 deti zdarma
Rodinná dovolená
Buďte informováni - přihlaste se
k odběru novinek nebo dejte "like" naší Facebookové stránce a neunikne Vám žádná sleva

Odběr novinek