milujeme léto
neděle 17. října 2021 11:45
MENU moje obľúbené
Sdílejte na sociálních sítích
nebo si zkopírujte odkaz
pro tuto stránku:

Chorvatsko Dalmácie Vodice Olympia hotel *****

Hotelové video

Zaujalo Vás video hotelu? Podívejte se na prezentace
ďalších našich hotelů na našem youtube videokanálu.

Termíny a ceny podle dopravy


Probíhá načítání…
DIEŤA ZDARMA 2021
PROMO FirstMinuty Ostaní produkty
Top First minute
Top First minute 35%
Top First minute + 2 deti zdarma
Oblíbený hotel
Nádherná pláž
PRODUCTS ONLY CZ
HU product
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

Dalmácie - dovolená léto 2021

Řadí se k nejslunnějším místům Evropy a patří mezi turisticky nejatraktivnější oblasti Jadranu. Na členitém Dalmatském pobřeží, zdobeném malebnými zátokami a souostrovími, se jako klenoty vyjímají architektonické skvosty v podobě starodávných měst jako jsou Zadar, Šibenik či Split. Představte si omamnou vůni levandule, sytou červeň korálů a nekonečné sady olivovníků a vinné révy, v dokonalé kombinaci s průzračným mořem a srdečností místních obyvatel. To je Dalmácie.

K nepochybně nejkrásnějším místům patří národní park Krka ležící severovýchodně od historického města Šibenik. Povodí řeky Krka zde v krasovém podloží vytvořilo neopakovatelné přírodní divadlo v podobě vodopádů, kaskád a jezer. Na úseku dlouhém 50 km je až osm velkých vodopádů. Mezi těmi nejkrásnějšími, Rošovským vodopádem a Skradinského bukem, stojí na ostrůvku Visovac františkánský klášter se vzácnou knihovnou. Další chloubou Dalmácie je labyrint Kornatského souostroví, který tvoří skupina přibližně 140 ostrovů a ostrůvků. Kromě přírodních krás překypuje tento region i významnými kulturními, architektonickými a historickými památkami, které zde najdete téměř na každém kroku. Charismatický a malebný Zadar, životem pulzující Vodice, tak trochu záhadný a ospalý Šibenik, každé z míst na dalmatském pobřeží si vás získá něčím jiným. Pokud jste si zamilovali klid a krásnou přírodu, která dominuje dalmáckým ostrovům, vřele vám doporučujeme navštívit Murter, Hvar, Korčulu či poloostrov Pelješac. Najdete zde ideální podmínky pro cyklistiku, potápění, windsurfing či tenis. Ojedinělá kombinace životem překypujících středisek, nádherná příroda a skvělé pláže - to je však jen zlomek toho, co Dalmácie nabízí.

Chorvatsko

Když nazveme jaderské pobřeží turistickým rájem na zemi, vůbec to není přehnané tvrzení. Chorvatsko je země tisícileté historie a kultury, jejíž břehy jsou omývány průzračnými vodami Jadranu. Najdete zde ideální přírodní podmínky reprezentované čistým mořem a nenarušenou přírodou, se stopami lidské civilizace dávné doby. Velkou předností Chorvatska je jeho dlouhé pobřeží se stovkami zálivů a odlehlých pláží s majestátními horami v pozadí.


Oficiální název:
Chorvatsko

Hlavní město:
Záhřeb

Počet obyvatel:
4.500.000

Rozloha:
56.542 km2

Měna:
chorvatská kuna

FAK: CRO - PANORAMA Střední Dalmácie
Národní park Kornati Střední Dalmácie
Navštivte s námi tento jedinečný labyrint 140 ostrovů a ostrůvků, který se rozprostírá na ploše 300 km². Ostrovy kdysi zarostlé lesním porostem, které rybáři, piráti a námořníci postupně plenili a pálili až dovedli ostrovy do jejich současné „holé“ podoby. Tento fakt jim vůbec neubírá na kráse, ba právě naopak, přidává jim jakési zvláštní kouzlo. Tváar typického krasového terénu souše zvýrazňují pukliny, jeskyně a skály různých tvarů. Toto panorama skalnatých útvarů, kterých chladná běloba v kontrastu k sýté modré, vytvoří na pozorovatele tajemný dojem.

Na přesný počet ostrovů a ostrůvků jsou rozdílné názory, podle toho, jestli se do počtu započítávají i menší a nejmenší z moře vyčnívající skály. Z ostrovů je největší Kornat / 33 km2/, okolo kterého se soustřeďují všechny ostatní. Souběžně s Kornatim, blíže k pevnině, se rozprostírá Žut, druhý největší ostrov souostroví / 15 km2/. V letní sezóně přicházejí na ostrovy hlavně milovníci přírody. Najdou tu kamenité zátoky, vhodné na koupání, s povolenými nudistickými plážemi. Je možné si pronajmout loď – s posádkou nebo i bez ní. Dodnes čistá voda s mimořádně bohatou mořskou faunou a flórou představuje skutečný ráj pro potápěče.
(Orientační cena 50 EUR)
Národní park Krka Dalmácie
Nachází se ve vnitrozemí za městem Šibenik ve střední Dalmácii. Národní park zahrnuje území okolo koryta v kamenité půdě řeky Krka. Rozloha národního parku je 142 km2. Řeka Krka, rozhodně nejpodivuhodnější ze všech řek v Chorvatsku, protéká ze dvou třetin kaňonem a cestou k moři vytváří množství jezer, vodopádů a kaskád. Svojí délkou 72 km a množstvím vody je řeka Krka krasový fenomén. Za svou krásu vděčí Dinárskemu pohoří. Lidé říkají, že to jsou vlasy Dinár, které sahají až k moři. Není divu, že střední část řeky byla v roce 1985 vyhlášena za národní park. Na úseku dlouhém 50 km je osm velkých vodopádů: Topoljski buk (22m), Bilušica buk (22m), Corica slap alebo Brkljan ( 15m), Manoljovacki slap (60m), Rošnjak alebo Sondovjev (8 m), Miljacke slap (24m), Roški slap (26m) a Skladinski buk (46m). V kaňon řeky roste 200 druhů mediteránských a submediteránských rostlin. Díky početným živočíšným druhům, mezi kterými je taktéž 221 druhů ptáků byla Krka zařazena mezi ornitologicky nejhodnotnější oblasti Evropy. Zvláštní atrakcí je sokolnictvo – starodávný lov sokolů.
(Orientační cena 50 EUR)
Pirátská plavba Vodice
(Nabídka platí pro klienty ubytované v letovisku Vodice) Přijměte pozvání na oblíbený lodní výlet spojen s piknikem a koupáním, něhem kterého se budete plavit podél pobřeží a malebných zátok a můžete si tak vychutnávat chvíle oddychu za příjemného pohupování lodi a nadýchat se slaného mořského vzduchu. Plavba lodí s piráty, kteří Vás zavedou do neznámé zátoky. Nikdy nevíte, kde se přesně plavíte! Piráti Vás pohostí, zahrají, zazpívají a zažijete i malé překvapení.
(Orientační cena 35 EUR)
Plavba ponorkou Vodice
(Nabídka platí pro klienty ubytované v letovisku Vodice) Hotelový komplex Solaris Hotels resort se neustále snaží zlepšovat i svou nabídku fakultativních výletů, které tentokrát obohatí nový a jedinečný výlet ponorkou pro rodiny milující moře a mořský život. Ponorka Solaris Yellow submarine odveze až 4 osoby, které tak budou moci během plavby poznávat podmořský svět. Plavit se budete podél pobřeží a malebných zátok a můžete pozorovat podmořský život.
(Orientační cena 50 EUR)
Solaris Aquapark Vodice
(Nabídka platí pro klienty ubytované v letovisku Vodice) Navštivte s námi jedinečné místo věnované letním radovánkám- jako první na pobřeží Dalmácie nabízí tento unikátní aquapark vzrušující dobrodružství na horké letní dny. Tobogány, skluzavky, vodopády, vodní trysky- to je jen část atrakcí, které dostanou do euforie malé i velké návštevníky. I pro nejmenší je vyhrazená část aquaparku s dětskými skluzavkami a bazény (děti mladší než 6 let musí být pod dozorem dospělé osoby).

Zažijte adrenalin na 6 různých tobogánech nebo se nechte jen tak unášet proudem „lenivé řeky“. Interaktivní hrací areál a bazén s vodními pistolemi okouzlí Vaše ratolesti a vtáhne je do magického světa zábavy, ve kterém se vodním šibalstvím nekladou meze. Vstup je celodenní, takže budete mít dostatok času poznat všechny atrakce, které aquapark nabízí.
Split Dalmácie
... jedno z nejhezčích míst s bohatou historií, impozantní římskou architekturou a nejstarším jádrem města - Diokleciánovým palácem, zapsaným v seznamu Unesco. Palác na ploše 31 000 km2 je vybudovaný z bílého vápence z lomů z ostrova Brač. V jeho chodbách pocítite poslední nádech moci římského impéria. Centrální náměstí carskéhoho paláce -peristil- je i jeviště letního kulturního festivalu. Za chráněnými korintskými sloupy je Diokleciánové muzeum, dnes katedrála sv.Duje, ochránce města. Nejrušnější městská ulička oproti západní „Železné bráně“ vás dovede na Pjacu, populární splitskou tržnici. Split, to je i krásné nábřeží Riva, početné pláže, park Marjan, galerie, muzea, kavárny, bary a restaurace s nabídkou místní gastronomie. Nejen historie mezi hradbami paláce, ale i okolní uličky, vás vtáhnout do atmosféry této 1700 roků staré nádhery...
(Orientační cena 50€)

Popis hotelu

Poloha

cca 600 m od živého turistického centra letoviska Vodice • hotel od pláže odděluje jen krásná pěší promenáda • do centra městečka jezdí prázdninový vláčekUbytování

moderně a elegantně zařízené 2-lůžkové pokoje s možností 1 přistýlky • vlastní příslušenství (koupelna se sprchou a WC, fén na vlasy) • klimatizace • telefon • wifi (zdarma) • lednička • sat TV • trezor • balkon s posezením • možnost pokojů s orientací na mořskou stranu (za příplatek); luxusní 2-lůžkové pokoje v budově Olympia Sky (pouze na vyžádání, za příplatek)Vybavení

elegantní vstupní hala s recepcí • aperitiv bar • hlavní restaurace Olympia • a‘la carte restaurace Sky na 10. patře budovy Olympia Sky • a‘la carte Taverna u venkovního bazénu • sladkovodní venkovní bazénový komplex • dětský bazén se skluzavkou • dětské hřiště • slunečníky a lehátka u bazénu (zdarma) • pool bar • obchod se suvenýry • wifi na recepci (zdarma) • internetový koutek na recepci (za poplatek) • parkoviště u hotelu (za poplatek)Stravování

polopenze - snídaně a večeře formou bohatých švédských stolů bez nápojůPláže

oblázková pláž s pozvolným vstupem do moře přímo u hotelu • lehátka na pláži (za poplatek) • baldachýnová lehátka (za poplatek) • plážové bary • sprchy a toalety na plážiSport a zábava

moderní wellness centrum (vstup za poplatek) • stolní tenis • basketbalové hřiště • tenisový kurt • půjčovna kol • biliard • vodní sporty na pláži (za poplatek) • živá hudba • hotelové animační programy • fitness (zdarma) • cukrárna • wifi internetové připojení na plážiWebstránka

www.olympiavodice.hrStrana v katalogu

34Oficiálni hodnocení

****Adresa

Ljudevita Gaja 2, HR-22211 Vodice GPS: N 43°45‘22.5“ - E 15°47‘10.6“Oblíbený hotel
Buďte informováni - přihlaste se
k odběru novinek nebo dejte "like" naší Facebookové stránce a neunikne Vám žádná sleva

Odběr novinek