milujeme léto
pondělí 20. května 2024 11:06
MENU moje obľúbené
Sdílejte na sociálních sítích
nebo si zkopírujte odkaz
pro tuto stránku:

Chorvatsko Dalmácie Podgora Aurora hotel ***

Hotelové video

Zaujalo Vás video hotelu? Podívejte se na prezentace
ďalších našich hotelů na našem youtube videokanálu.

Termíny a ceny podle dopravy


Probíhá načítání…
PROMO FirstMinuty Ostaní produkty
FEB ZĽAVA 30% JUL AUG SEPT
CZ FEB ZĽAVA 20% CRO
Dítě zdarma
DIEŤA ZDARMA VEK
Top First minute
Top First minute + 1 dieťa zdarma
Rodinná dovolená
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

Dalmácie - dovolená léto 2024

K četným "nej" Chorvatska razhodně patří Dalmácie - nejrozlehlejší a nejvíce navštěvovaný turistický region s největším počtem ostrovů, ostrůvků a útesů, kde majáky udávají směr lodím a plachetnicím, brázdícím vody Jadranu. Své jméno má odvozeno od kmene Dalmátů, který žil na těchto místech již sto let před Kristem. Města založená Římany, kamenné zdi oddělující políčka, olivové háje, vinohrady a levandulová pole tvoří charakteristický obrázek Dalmácie. V Zadaru, v srdci starého města na Polostrově, na Římském fóru stojící kostel svatého Donata spojuje se s městem od 9. století. Stavbou našeho tisíciletí je novodobý symbyl města Mořské varhany. Vlny, příliv a odliv v nich vytváří jedinečné melodie. Zaposlouchat se do nich je stejně romantické jako přeplavit se na Poloostrov tradiční bárkou s veslařem „barkajolom". Přijít do Biogradu na Moru a nenavštívit zdejší velký zábavný Fun Park by bylo také na škodu, jakož i nejít na výlet lodí do Národního parku Kornati, Parku přírody Telaščica či vadopádům na řece Krka. Všechna tato lákadla jsou na dosah i z rušného letoviska Vodice, chorvatského „Saint Tropez", kde plážový denní a vzrušující noční život splývají v jedno velké prázdninové dobrodružství. Směrem na jih, tam, kde Madona z kopce Gaj chrání městečko Primošten, najdeme opěvované vinohrady zaštítěné UNESCO-em a jejich světoznámé červené víno - Babič. Na seznamu UNESCO památek v Dalmácii má své místo i katedrála svatého Jakuba v Šibeniku a ostrovní městečko Trogir. Díky památkám, jedinečně prezentující práci jejich dávných stavitelů, si to zaslouží. Na nelichotivé pověsti Omiše, městečka na ústí řeky Cetina do moře, mají neoddiskutovatelně zásluhu piráti. Dnes je vzpomínkou na ně už jen výlet „Pirátská plavba". Z letoviska na úpatí pohoří Biokovo, z kouzelné Podgory, nasměřujte své cesty na ostrov Brač a na ostrov Hvar, nejslunečnější místo Chorvatska poseté levandulí. Pomyslné dveře k poznávání pokladů Dalmácie máte tak otevřené.

Chorvatsko

nevelké rozlohou ale velké svojí rozmanitostí je Chorvatsko. Od zelené Istrie po majestátní Biokovo nad Makarskou, od kouzelných Plitvických jezer po malebný Trogir, od istrijského Umagu po nejslunečnější ostrov Hvar. Pláže, městečka, ostrovy, památky UNESCO, národní parky patří k této kouzené zemi stejně jako neodmyslitelně průzračné Jadranské moře. Navštívit, poznat a zamilovat si kteroukoliv z těchto míst bude jen začátkem vašeho příběhu, který si začnete o Chorvatsku psát. „Dobro došli!“ Můžete navštívit všechny kontinenty, okusit rozmanitá jídla, koupat se v mořích i oceánech, ale pokud nepoznáte krásy Chorvatska, bude vám k dokonalému obrazu světa něco chybět: nejčlenitější pobřeží Středomoří ozdobené kamínkovými i písečnými ptážemi, lemováno vonícími borovými lesy, s kulisou skalnatých útesů, tyčící se vysoko k nebi nad vodami smaragdového Jadranského moře. Města, pevnosti, kláštery, kostely, roztrousené na více než tisících ostrovech a po pobřeží, pamatují časy dávných Římanů, Benátské republiky i vládu Rakousko-Uherska. Právě k těm časům se váží počátky cestovního ruchu v Opatiji a Crikvenici, kam se chodila léčit rakousko-uherská šlechta. Chorvatský turismus od té doby ušel dlouhou cestu a neustále pokračuje. Široká nabídka doplňkových služeb od vysokohorské turistiky, adrenalinových sportů na vodě či na souši, přes nejširší síť cyklistických cest ve Středomoří až po prezentaci jedinečnosti v gastronomii, kultuře, historii. Díky pestré paletě možností země zaujímá první příčky ve světových žebříčcích oblíbenosti. Slogan sezóny „Nenaplňujte svůj život dny - naplňte své dny životem!" je proto nejlepší pozvánkou do Chorvatska.


Oficiální název:
Chorvatsko

Hlavní město:
Záhřeb

Počet obyvatel:
4.500.000

Rozloha:
56.542 km2

Měna:
chorvatská kuna

Fish picnic Jižní Dalmácie
Celodenní výlet lodí David spojený s piknikem na lodi. Nezapomenutelná plavba z Podgory s překrásnou panorámou na pobřeží, pohoří Biokovo a okolní ostrovy, směrem na ostrov Hvar, známým i jako „levandulový ostrov“. Zakotvení ve Vrboskej, malé rybářské dědině s krásnou architekturou a bohatou historií. Krátká přehlídka, možnost návštevy kostelní pevnosti a kostela sv. Lovre, či rybářského muzea. Následuje oběd na lodi - grilovaná ryba, salát, víno a plavba na sousední ostrov Brač do známeho střediska Bol. Přístav a oblíbené rušné letovisko je známé hlavně nejehzčí dalmatskou pláží „Zlatni rat“, nebo „surfařská a tenisová velmoc“. Navštívit můžete dominikánský klášter s cennou sbírkou starých knih, obrazů, archeologických nálezů nebo využít možnost koupání a slunění na pláži Zlatni rat. V ceně výletu je plavba a oběd s vínem.
(orientační cena 35 EUR)
Medjugorje Jižní Dalmácie
Celodennní autobusový výlet do turistického města v Bosně a Hercegovině, ve kterém se scházejí věřící ze všech koutech světa, aby si uctili Pannu Marii, která se tu poprvé zjevila místním dětem na hoře Križevac v roce 1981. Zajímavým horským přechodom přes pohoří Biokovo, odkud je nezapomenutelný pohled na pobřeží Makarské riviéry a protilehlé ostrovy, se dostanete do Bosny a Hercegoviny. Po příjezdu se uskuteční kratší výstup na místo zjevení a potom se přesuneme ke kostelu, kde máte možnost zúčastnit se mše svaté, případně si udělat prohlídku města. V ceně výletu je doprava a služby průvodce.
(Orientační cena 40 EUR)
Národní park Krka Dalmácie
Nachází se ve vnitrozemí za městem Šibenik ve střední Dalmácii. Národní park zahrnuje území okolo koryta v kamenité půdě řeky Krka. Rozloha národního parku je 142 km2. Řeka Krka, rozhodně nejpodivuhodnější ze všech řek v Chorvatsku, protéká ze dvou třetin kaňonem a cestou k moři vytváří množství jezer, vodopádů a kaskád. Svojí délkou 72 km a množstvím vody je řeka Krka krasový fenomén. Za svou krásu vděčí Dinárskemu pohoří. Lidé říkají, že to jsou vlasy Dinár, které sahají až k moři. Není divu, že střední část řeky byla v roce 1985 vyhlášena za národní park. Na úseku dlouhém 50 km je osm velkých vodopádů: Topoljski buk (22m), Bilušica buk (22m), Corica slap alebo Brkljan ( 15m), Manoljovacki slap (60m), Rošnjak alebo Sondovjev (8 m), Miljacke slap (24m), Roški slap (26m) a Skladinski buk (46m). V kaňon řeky roste 200 druhů mediteránských a submediteránských rostlin. Díky početným živočíšným druhům, mezi kterými je taktéž 221 druhů ptáků byla Krka zařazena mezi ornitologicky nejhodnotnější oblasti Evropy. Zvláštní atrakcí je sokolnictvo – starodávný lov sokolů.
(Orientační cena 50 EUR)
Pirátská noc Jižní Dalmácie
Piráti -“gusari“ se spojují s Omišem už od 7. století a proto pokud se chcete nejen vrátit do historie, ale naplno si vychutnat Omišskou tradici - neměli byste si nechat ujít výlet Pirátská noc. Výlet se skládá z plavby po řece Cetine na loďkách pri západu slunce. Během přibližně 30min. plavby je k vidění stará čast Omiše a pevnost Mirabelu. Než připlujete na Kastil Slanica, kde vás bude čekat husárská večeře skládající se ze švédských stolů (chorvatské speciality jako pršut, šoparnik, žabí stehýnka apod.) a víno, loďky přepadnou piráti hledající poklad. Večer zpříjemňuje živá hudba, tanec a „pirátský program“. Návrat do hotelu je okolo 23:00 hod.
(Orientační cena 35 EUR)
Split Dalmácie
... jedno z nejhezčích míst s bohatou historií, impozantní římskou architekturou a nejstarším jádrem města - Diokleciánovým palácem, zapsaným v seznamu Unesco. Palác na ploše 31 000 km2 je vybudovaný z bílého vápence z lomů z ostrova Brač. V jeho chodbách pocítite poslední nádech moci římského impéria. Centrální náměstí carskéhoho paláce -peristil- je i jeviště letního kulturního festivalu. Za chráněnými korintskými sloupy je Diokleciánové muzeum, dnes katedrála sv.Duje, ochránce města. Nejrušnější městská ulička oproti západní „Železné bráně“ vás dovede na Pjacu, populární splitskou tržnici. Split, to je i krásné nábřeží Riva, početné pláže, park Marjan, galerie, muzea, kavárny, bary a restaurace s nabídkou místní gastronomie. Nejen historie mezi hradbami paláce, ale i okolní uličky, vás vtáhnout do atmosféry této 1700 roků staré nádhery...
(Orientační cena 50€)

Popis hotelu

Poloha

hotel přímo v centru oblíbeného střediska Podgora s restauracemi, obchůdky, bary a kavárničkami s letními terasami • od pláže dělí hotel pouze upravená palmová promenáda • oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře • slunečníky a lehátka na pláži (za poplatek) • cca 10 km od známého města MakarskaUbytování

2-lůžkové pokoje s orientací na park s balkonem • TV • klimatizace • koupelna se sprchovým koutem a WC • možnost pokojů s 1 přistýlkou s balkonem a orientací na mořskou stranu (za příplatek) • dětská postýlka (na vyžádání, za poplatek)Vybavení

recepce • směnárna • trezor (za poplatek) • aperitiv bar • restaurace s terasou s výhledem na moře • wifi • snack bar • výtahy • venkovní bazén • lehátka u bazénu • vnitřní bazén (během letních měsíců zavřený) • sauna • parkování přímo u hotelu za poplatek (omezený počet parkovacích míst) • parkování v letovisku Podgora (za poplatek) • tenisové, fotbalové a basketbalové hřiště • nabídka vodních sportů na pláži – možnost pronajmutí šlapadel, skútrů, jízda na nafukovacím banánu, kole nebo padáku taženém za člunem (za poplatek)Stravování

polopenze – snídaně a večeře formou švédských stolů bez nápojůOficiálni hodnocení

***Adresa

Branimirova obala 115, 21327 Podgora, ChorvatskoDítě zdarma
Rodinná dovolená
Buďte informováni - přihlaste se
k odběru novinek nebo dejte "like" naší Facebookové stránce a neunikne Vám žádná sleva

Odběr novinek