milujeme léto
pátek 22. září 2017 19:08
Sdílejte na sociálních sítích
nebo si zkopírujte odkaz
pro tuto stránku:

Turecko Alanya Melissa Kleopatra Beach hotel ***

Termíny a ceny podle dopravy


Probíhá načítání…
PROMO 30%+2%+3% First minute zľava
CZ PROMO 23%
CZ JUN PROMO 28%
Atraktivní okolí
All inclusive služby
Sutaz - vylet v Turecku TIP.CZ
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

Alanya - dovolená léto 2017

Nachází se na pobřeží Středozemního moře, na východě Turecké riviéry, 120 km od Antalye. Rozvíjející se prázdninové letovisko se v minulosti proslavilo jako pirátská pevnost. Největší rozkvět město zažilo v seldžuckém období, z něhož se zachovala většina nejznámějších památek - seldžucké opevnění, hrad, Červená věž, Sulejmanova mešita a Osmanská loděnice. Seldžucké opevnění ze 13. století, dominanta na skalnatém výběžku, odděluje východní Keykubatovu pláž od Kleopatřiny pláže s jemným pískem, dovezeným údajně až z delty Nilu. Alanya je rájem pro všechny, kteří rádi nakupují - obchody s nejrozmanitějším zbožím (kožené výrobky, oblečení, suvenýry, zlato) najdete prakticky všude.

Alanya – výletní plavba Alanya
Plavba na typické místní turecké lodi - gulete je ideální příležitostí na relax spojený s poznáváním tureckého pobřeží v okolí Alanye a možností koupání se v tyrkysových vodách Středozemního moře. Tento příjemný výlet je vhodný jak pro velké, tak i pro malé rekreanty, toužící po bezstarostném slunění a koupání se přímo pod horkým jižanským sluncem. Cena výletu je včetně oběda. Konzumace nealkoholických nápojů, piva a vína v ceně.

(orientační cena: 30 EUR / dítě ve věku 6 - 12 let 15 EUR)
Alanya City & Shopping Alanya
Dynamicky se rozrůstající, oblíbené letovisko ve východní části Turecké riviéry rozhodně stojí za návštěvu a zaslouží si pozornost. Původně významný přístav z období Byzantské říše a starověkého Seldžuckého tureckého sultanátu, když byl útočištěm flotily ovládající dění v celém východním Středomoří, je dnes živou obchodní a pěší zónou ve stínu impozantní pevnosti, jejíž obranné zdi se šplhají po strmých skaliskách poloostrova. Místní obchůdky s výběrem tradičních ručně vyráběných výrobků (koberce, kůže, zlato), živá nákupní zóna s nejrůznějším zbožím za výborné ceny.
Istanbul - 1 denní letecký výlet Turecko
Brána Orientu nebo Město mešit. I tak se nazývá Istanbul, který leží přesně na hranici Evropy a Asie, rozkládající se na obou stranách Bosporského zálivu a je tvořen pestrou směsí osmanského a byzantského umění. V minulosti nazýván Konstantinopol, Cařihrad zda Byzantion je obrovskou aglomerací a má 10 milionů obyvatel, neoficiálně zde však žije údajně až 18 milionů lidí. Jedinečnou atmosféru města vytvářejí stovky mešit, úzké uličky bazarů, hustá doprava, čističi bot, vůně koření, kebabu či vodních dýmek. Během tohoto výletu se s námi podíváte na jednu z nejnavštěvovanějších památek Turecka - sultánský palác Topkapi, který prezentuje přepychový život tureckých sultánů. Určitě neméně významné budou i památky jako Modrá mešita, náměstí Hippodrome, egyptský bazar nebo plavba lodí po Bosporu.

(orientační cena: 160 EUR / v ceně je zahrnuto: transfer, letenka, průvodce, vstupy do paláce Topkapi, Modré mešity, egyptského bazaru)
Pamukkale Turecko
Pamukkale, jedno z nejzajímavějších míst na světě, považován i za "osmý div světa", znamená v překladu "Bavlněná hora". Je jedním z nejzajímavějších míst na světě, a to nejen díky vápencovým útvarům, ale i mnohým pamětihodnostem. Tisíciletí vznikající vápencové terasy jsou ve světě ojedinělými a patří do přírodního bohatství a dědictví lidstva. Horká, 35 - 38 stupňová termální voda, kterou domácí již v dávnověku používali k léčení různých nemocí, vyvěrá z hloubky 2 000 m.

Během jednodenního výletu navštívíte i starobylý Hierapolis, antické město tyčící se nad termálními lázněmi Pamukkale, vedené v seznamu UNESCO. Už v antických dobách se toto město proslavilo svými impozantními bílými terasami, vytvořenými z minerálů odpařených vod horkých pramenů. Během tohoto výletu budete mít možnost vidět i historický amfiteátr, projít se po vápencových terasách, či jen tak relaxovat a vychutnávat si krásu "Bavlněné hory". Během výletu budete mít k dispozici i oběd, který je zahrnut v ceně.

(orientační cena: 65 EUR / dítě ve věku 6 - 12 let 40 EUR)
Termessos Turecko
Monumentální kamenné město Termessos, ukryté vysoko v horách, je unikátní antickou památkou. Jde o rozvaliny starobylého kamenného města, které bylo ve starověku obchodním centrem kraje. Ruiny města leží zhruba 1000 metrů nad mořem a vystupuje se k nim po kopci lemovaném hustým lesním porostem. Díky své strategické poloze je Termessos jedním z mála míst, které nebyly dobyto ani Alexandrem Velikým. Je považován za jedno z nejzachovalejších antických měst vůbec. Obdivovat zde můžete mnoho impozantních staveb, ale vše zastíní přímo pohádkový amfiteátr, ve kterém mohlo sedět více než 5000 diváků. Po návštěvě tohoto místa si půjdete podívat i nedaleký vodopád Düden a centrum Antalye.

(orientační cena: 50 EUR / dítě ve věku 6 - 12 let 25 EUR)
Turecká koupel - Hamam Turecko, Kemer, Belek
Návštěva tureckých lázní - hamamu - by měla být přirozenou součástí každé dovolené v Turecku. Turecké lázně se téměř neliší od lázní římských, z nichž se vyvinuly (chybí pouze bazén se studenou vodou). Kompletní procedura zahrnuje odpočinek v horké místnosti plné páry (hararete), přerušovaný rázným mydlením a masáží. Kromě základní procedury si každý může vybrat řadu dalších procedur až po luxusní kompletní očistu celého těla a masáž - ceník a popis možností je návštěvníkům k dispozici, stačí si vybrat podle vlastních představ.

(orientační cena: 25 EUR / dítě ve věku 6 - 12 let 15 EUR)
Zelený kaňon Side, Antalya, Alanya
Okolím městečka Manavgat (40 km od Alanye) protéká řeka, která přitahuje pozornost návštěvníků z celé oblasti. Turisté označili tuto řeku s průzračnou tyrkysovou vodou příznačným názvem "Turecká Plitvická jezera". Plaví se po přehradě, jejich zákoutích a kaňonech. Pohled z paluby lodi na okolní scenérii, která je přírodní rezervací, vám zpříjemní odpočinkový den na vodě. Cena výletu je včetně oběda a koupání v jezeře.

(orientační cena: 35 - 45 EUR / dítě ve věku 6 - 12 let 25 EUR)

Popis hotelu

Poloha:

hotel je od překrásné Kleopatřiny pláže oddělen místní komunikací • přibližně 15 minut pěší chůze od centra Alanye s množstvím obchůdků, suvenýrů a originálního tureckého bazaru • atraktivní denní a noční život (diskotéky, noční bary a kluby) • ve vzdálenosti 120 km od letiště v AntalyiUbytování:

příjemně a účelně zařízené 2-lůžkové pokoje s možností 1 nebo 2 přistýlek • klimatizace • SAT TV • telefon • vlastní příslušenství (koupelna se sprchou, WC a fén) • balkonVybavení:

vstupní hala s recepcí a směnárnou • trezor na recepci (za poplatek) • hlavní hotelová restaurace s terasou • 2 bary • internet (za poplatek) • venkovní bazén • dětský bazén (slunečníky a lehátka zdarma) • sauna (za poplatek) • turecké lázně (za poplatek) • masáže (za poplatek) • kadeřnictví (za poplatek) • Wi-Fi internetové připojení na recepci, v lobby a u bazénu (za poplatek)Stravování:

formou all inclusive all inclusive – snídaně, obědy a večeře formou chutných švédských stolů včetně nealkoholických a místních alkoholických nápojů podávaných v hotelovém areálu během celého dne • čaj a káva o páté • slunečníky a lehátka u bazénuPláže:

pouze 30 m od překrásné písečné Kleopatřiny pláže s pozvolným vstupem do moře (lehátka a slunečníky za poplatek) • služby v plážovém baru (extra platba)Sport a zábava:

stolní tenis • šipky • večerní animační program • plážový volejbal • rozsáhlá nabídka vodních sportů a atrakcí na pláži (za poplatek)Webstránka:

www.melissa-hotel.netStrana v katalogu:

212Oficiálni kategorie:

***Atraktivní okolí
All inclusive služby

Mohlo by Vás zajímat…

Buďte informováni - přihlaste se
k odběru novinek nebo dejte "like" naší Facebookové stránce a neunikne Vám žádná sleva

Odběr novinek