milujeme léto
pátek 22. listopadu 2019 00:21
MENU moje obľúbené
Sdílejte na sociálních sítích
nebo si zkopírujte odkaz
pro tuto stránku:

Kalábrie Pizzo Pizzo Calabro Resort hotelový komplex ****+

Hotelové video

Zaujalo Vás video hotelu? Podívejte se na prezentace
ďalších našich hotelů na našem youtube videokanálu.

Termíny a ceny podle dopravy


Probíhá načítání…
DIEŤA ZDARMA 2019
PROMO FirstMinuty Ostaní produkty
Top First minute
Top First minute 35%
Top First minute + 1 dieťa zdarma
Top First Minute
Top First Minute Sleva až 20%
Top First Minute sleva + dítě zdarma
Wellness
Ultra All inclusive
Slnečníky a ležadlá zdarma
Výhodná poloha
Náš TIP
Rodinná dovolená
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

Kalábrie - dovolená léto 2019

Na jihu Itálie, tam kde se pobřeží už téměř dotýká Sicílie, na úpatí Apeninského horského pásma a na konci zálivu Policastro, tam se moře dotýká magické Kalábrie. Nejjižnější část „italské boty“ je plná vitality a historického dědictví, je to země dávných mýtů, byzantského náboženství a staletých olivovníků. Na každém rohu tu zrají šťavnaté fíky a pomeranče, všude je cítit vůně pečených ryb a z tyrkysového moře vystupují starobylá opevnění jako z prázdninových pohlednic. Buon giorno, Calabria!

Kalábrie je špičkou „italské boty“, nejjižnějším regionem italské pevniny. Je místem, které je obdarováné charismem. Ten, kdo ji chce poznat, je veden inspirací, vášněmi a putováním, které má svůj začátek při tisíciletých místech, pobřežích, zátokách, plážích a městečkách. Kalábrie je obklopena mořem ze dvou stran. Tyrhénské moře omývá její západní pobřeží. Najdete zde nádherné nepřelidněné pláže a křišťálově průzračnou vodou sytě modré barvy. Tato oblast má nejčistší úseky moře nejen v oblasti Itálie, ale i v celé Evropě. Právem dostala přívlastek „Karibik Evropy“. Mezi vyhledávané střediska patří oblast měst Pizzo a Tropea, jejichž pláže s jemným bílým pískem jsou v kontrastu s impozantními skalními útesy. Romantickým rájem Kalábrie je známé městečko Scalea, jehož charisma a nevšední atmosféra ukrývající se v starobylých kamenných uličkách si vás dozajista podmaní. Jako bonus získáte dechberoucí pohled na nádherné tyrkysové moře. Milovníci Kalábrie si velmi oblíbili dovolenou ve středisku Praia a Mare s impozantním ostrovem Dino v popředí. Budete uchváceni krásou přírodních pláži, zaskočeni průzračností zdejšího moře, potěšeni pohostinností místních obyvatel a obohaceni nezapomenutelnými dojmy ze slunečné Kalábrie.

Itálie

FAK: KAL - LIPARSKE OSTROVY Nicotera Marina, Pizzo
FAK: KAL - TAORMINA Pizzo, Nicotera Marina
Pizzo & Tropea Nicotera Marina, Pizzo
Ráj na zemi, krásná Tropea, je jednou z nejnavštěvovanějších míst Kalábrie, které leží na rozhraní zálivu Sv. Eufemia a Gioia Tauro. Právem se toto město označuje i "perlou Kalábrie" Oblast dnešního města byla osídlena kolem roku 1000 př. n. l. V 8. stol. zde sídlilo biskupství. Větší rozmach města se však odehrál až v 16. a 17. století. V samotném městě i v jeho okolí je proto spousta památek nejen ze středověku, ale i z dob řecké a římské nadvlády. Z období řecko-románské doby se zde zachovalo množství historických památek jako např. normanská katedrála z 11. stol., kostel Sv. Marie, vybudovaný na skalnatém útesu, kostel Sv. Františka z Assisi a množství dalších kostelů, kaplí a paláců, které spolu s úzkými uličkami dotvářejí kolorit městečka.

Pizzo je proslulé město zmrzliny a známé "tartufo" pochází právě z tohoto městečka.
Lahodné zmrzlinové pokušení ve tvaru koule, s tekutou čokoládovou náplní uvnitř,
posypané kakaem vám naservírují v každé "gelaterii", tedy zmrzlinárně. Město návštěvníkům kromě krásné široké písečné pláže nabízí množství barů, obchodů a pizzerií. Impozantní hrad Murat (zde byl popraven neapolský král Joachim Murat, švagr Napoleona) a jedinečný jeskynní kostel Piedigrotta se sochami vytesanými z kamene, které představují scény ze života Ježíše Krista či Panny Marie, vás zcela okouzlí.

(orientační cena 40 EUR/ dítě do 12 let 20 EUR)
Reggio Calabria & Scilla Nicotera Marina, Pizzo
REGGIO CALABRIA – toto město se 178 tis. obyvately se nachází na úplné špičce italské boty. Reggio, jak se ve zkratce nazývá, bylo založené Řeky v 8 st. před n.l . a od té doby sehrávalo v dějinách jižní Itálie vždy významnou úlohu. Zemětřesení v letech 1783 a 1908 však zničilo architektonické svědectví z předcházející doby. Díky jedinečné poloze, v blízkosti Messinské úžiny a velkolepé nové výstavbě v historickém stylu Liberty (italská obdoba secese) však Reggio i nadále zůstává krásným městem. Větší turistický zájem však město vzbudilo až poté, co v roce 1972 byly z moře vytaženy antické bronzové sochy bojovníků, které jsou od roku 1981 umístěny v archeologickém muzeu v Reggiu. Ve městě dále můžete navštívit hrad ze 16. st. nebo národní muzeum patřící mezi nejdůležitější a nejbohatší co se týká exponátů z celé Kalábrie.

Při návštěvě Reggio vás okouzlí Piazza Indipendenza (v překladu náměstí Nezávislosti), které se od roku 2000 mění v době letních měsíců na přímořskou promenádu. Náměstí navrhl slavný architekt Pier Liugi Nervi. Nová promenáda se táhne podél starší velkolepé obchodní třídy "Lungomare“ lemované kaučukovníky, magnóliemi a vysokými palmami, které básnik Gabriele d´Annunzio popsal jako „Il piu bel chilometro d´Italia“ (nejkrásnější kilometr Itálie). Najdete zde zbytek římských lázní, řeckého opevnění, kostelík Ottimati a malé muzeum Sv. Paula. Městečko patří k nejkrásnějším v celé Itálii.

SCILLA – je malebné lázeňské a turistické letovisko v Itálii. Nachází se v Kalábrii, cca 24 km od města Reggio Calabria, na březích Tyrhenského moře.
Patří k nejznámějšímu v oblasti Costa Viola. Je to skalnatá oblast, bohatá na romantické zálivy. Oblast dnešního města byla osídlená už ve starověku. Scilla má velmi bohatou historii. Dnes tu žije cca 6000 obyvatelů. Město nabízí krásné pláže, azurově čisté moře a památky. Dominantou města je skála, na které stojí středověký hrad Castello Ruffo. Scilla se dělí na tři oblasti: San Giorgio, Marina Grande a Chianalea. Marina Grande je plážová oblast plná hotelů a restaurací. Nejkrásnější z pláží je pláž La Spiaggia di Scilla a Punta Paci. Pěkné pláže jsou ale i v ostatních částech. Marina Grande je velmi oblíbená čtvrť turistů a návštěvníků města. Najdete zde kostel Spirito Santo se známým obrazom La discesa dello Spirito Santo (1799) od F. Celebrana. Srdce města potom tvoří čtvrt San Giorgio. Ta je centrem všech městských úřadů a institucí. Život tu pulzuje nejvíce na náměstí San Rocco (Piazza di San Rocco). Prastará čtvrť Chianalea s úzkými uličkami, kde malé rybářské domečky omývá moře, objevíte pod samotným hradem. Čtvrť Chinalea se také nazývá "piccola Venezia del Sud" - "malé jižní Benátky". 

Mezi nejvýznamnější památky ve městě patří kostel Chiesa di Santa Maria Immacolata, kostel Chiesa dello Spirito Santo a hlavně Castello Ruffo. Nachází se na vrcholu skalnatého útesu, v nadmořské výšce 70 m. Středověký hrad je součástí unikátního dědictví města Scilla. Koluje o něm i řada legend. Původní byl zasvěcený bohyni Minerve a sloužil jako římská pevnost. Architekturu Castello Ruffo ovlivnili Byzanti, Normani, a Aragonci. Baziliánská komunita se tu usadila mezi 8. - 9. st. V 13. století byl hrad Castello Ruffo rekonstruovaný Carlom di Angio, v 15. století De návo a v 16. století rodinou Ruffo. Zajímavostí je, že na hradě v roce 1860 býval Giuseppe Garibaldi. V době své existence zažil hrad Castello Ruffo hodně bitev, ale i zemětřesení. Našťestí se ho podařilo zachovat až dodnes. V současnosti se tu konají fotografické animace, výstavy i sochařská sympozia. Také je tu stálá výstava starověkých lodí "luntri". Jedná se o černé lodě, které byli používané na tradiční lovení mečounů. Lov mečounů zde má totiž velmi dlouhou tradíci. Ve městě se však nachází mnoho dalších památek, hlavně kostelů. Samozřejmostí je bohatá možnost aktívního vyžití. Na svoje si tu příjdou hlavně milovníci potápění, šnorchlování a plachtění. Oblíbené jsou také v tomto letovisku plavby a exkurze okolo pobřeží na člunech nebo plachetnicích. V době letní sezóny se tu konají různé festivaly a slavnosti. K těm nejvýznamějším slavnostem patří "Svátek mečoua“ (první týden v srpnu) a „Svátek svatého Rocha" (16. srpna).

(orientační cena 40 EUR/ dítě do 12 let 20 EUR)

Popis hotelu

Poloha

rozlehlý areál končí přímo u krásné široké písečné pláže • 5 km od městečka Pizzo s nákupními a zábavními možnostmi (doprava hotelovým autobusem za poplatek) • 17 km letiště Lamezia Terme • 35 km Tropea - perla KalábrieUbytování

2-lůžkové pokoje s možností 1, resp. 2 přistýlek • klimatizace • SAT TV • telefon • trezor • minilednička • vlastní hygienické zařízení (koupelna se sprchou, WC a fén) • balkon nebo terasa s posezenímVybavení

vstupní hala s recepcí • ubytování ve dvoupodlažních vilkách umístěných v hotelové zahradě • restaurace s možností venkovního posezení • beach bar (vybrané nápoje v ceně) • hotelový bazén s terasou na slunění (2 lehátka a 1 slunečník na pokoj zdarma) • dětský bazén • pool bar • wifi připojení na recepci a u pool baru zdarma • dětské hřiště • amfiteátr • „biberonerie“ (stravovací servis pro děti do 2 let (nepovinný poplatek na místě) • butik a obchod se suvenýryStravování

formou all inclusive

ultra all inclusive snídaně, obědy a večeře formou bufetových stolů s nabídkou italských i mezinárodních jídel včetně vybraných nápojů (voda, nealkoholické nápoje, pivo, červené a bíle víno) • místní domácí alkoholické a nealkoholické nápoje podávané v době od 10:00 do 23:00 hod. v pool baru (voda, nealkoholické nápoje, čaj, káva, pivo, bílé a červené víno, likér, vodka) a v době od 10:00 do 18:00 hod. v beach baru (voda, nealkoholické nápoje, čaj, káva, pivo) • lehké odpolední snacky • slunečníky a lehátka u bazénu a na pláži zdarma (2 lehátka a 1 slunečník na pokoj) • celodenní animace a dětský miniklubPláže

nádherná a široká písečná pláž místy s příměsí kamínků • plážový servis v části vyhrazené hotelem (2 lehátka a 1 slunečník na pokoj zdarma) • plážové osušky (za vratný depozit, výměna za poplatek) • na pláž (cca 350 m od bazénu) se dostanete hotelovou cestičkou přes píniový háj (pravidelný svoz na pláž zdarma)Sport a zábava

volejbal • stolný tenis • šipky • hotelové animace a dětský miniklub • amfiteátr • dětské hřiště • tenisové kurty • wellness (za poplatek) • vodní sporty na pláži (za poplatek)Webstránka

www.italyresort.itStrana v katalogu

30Oficiálni hodnocení

****Top First Minute
Top First Minute sleva + dítě zdarma
Wellness
Ultra All inclusive
Slnečníky a ležadlá zdarma
Výhodná poloha
Náš TIP
Rodinná dovolená
Buďte informováni - přihlaste se
k odběru novinek nebo dejte "like" naší Facebookové stránce a neunikne Vám žádná sleva

Odběr novinek